+420 775 964 569 (Po-Pá 8-18h)

Jak pečovat o fóliované povrchy?

Fóliované povrchy

  • Při čištění fóliovaného nábytku použijte běžné čisticí tekuté prostředky nebo čističe na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s fólií nejprve vyzkoušejte na skrytém místě. Skvrny od silně zabarvených látek smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čisticího prostředku (ne abrazivního). Skvrny nenechávejte zaschnout, protože jejich odstranění je pak mnohem obtížnější.

Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, vyčistíte pomocí jemného kartáčku a 30% horkého roztoku mazlavého mýdla. Tento postup podle potřeby zopakujte. V případě těžce odstranitelných skvrn použijte čisticí prostředek s podílem alkoholu nejvýše 15 – 20 % (třeba Ajax za 40 Kč). Na závěr smyjte z fólie zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte ji jelenicí na okna.

Nepoužívejte zabarvené čističe (ředěné ani koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy. Parní či vodní vysokotlaké čištění není pro čištění fóliovaných povrchů vhodné. Fólie není odolná ani proti organickým rozpouštědlům, jako jsou ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol.