+420 775 964 569 (Po-Pá 8-18h)

Mikrovlákno a jeho ošetření

     Mikrovlákno je velmi kvalitní, jemná látka se sametově hladkým povrchem. Skládá se z umělých vláken, proti oděru je velmi odolná. Mezi její výhody se řadí prodyšnost, odolnost proti odřeninám, škrábancům a nečistotě. Výhodná je její snadná údržba a čistění. Rozdíly v kvalitě látky jsou závislé na hustotě materiálu, která se odráží na jemnosti a barevné intenzitě látky.

Mikroplyš

     Mikrovlákno ošetřete jednou měsíčně kartáčkem na oblečení. Občas povrch vyluxujte speciálním nástavcem na čalounění. K údržbě nepoužívejte vysavače s vysokým výkonem. Mohlo by dojít k poškození vláken čalounění. Ideální výkon vysavače se udává od 500 do 750 W.

Údržba látek

     Správné ošetření potahových látek prodlužuje životnost nábytku. Při čištění používejte měkkou houbu nebo šamponovací hubici. Látky v žádném případě hodně nenamáčet, nanášejte pouze pěnu. Povrch látky čistíme pomalými krouživými pohyby, v žádném případě nezatřít skvrnu hlouběji do povrchu.

Odstranění skvrn od:

  • Kakao, rtěnka, saze, mastnota, smůla - ošetřit vlažnou šamponovou vodou, v případě nutnosti použijte 90 % etylalkohol a lehce odstraňte

  • Pivo, víno, nealkoholické a alkoholické nápoje- odsát savým hadrem nebo papírem, poté ošetřit vlažnou šamponovou vodou

  • Zaschlá krev a rez - navlhčit a jemně čistit od středu ke kraji bílým hadrem a roztokem s kyselinou citrónovou (1lžíce/1dcl)

  • Ztuhlý vosk - v žádném případě nežehlit, jak nám radí babské povídačky. Opatrně vosk rozdrobit na co nejmenší kousky a odstranit z povrchu, poté vyčistit za pomoci 90% etylalkoholu

  • Skvrny, se kterými jsme si neporadili (inkoust...) - využijte pomoci specializovaných odborníků

Nikdy nesmíte použít syntetická rozpouštědla a ředidla. Líh k čištění
Výjimku tvoří jen čistý benzín, líh nebo běžné kapaliny určené k odstraňování skvrn.

     Čalounění byste mohli trvale zneškodnit! Doporučujeme nejprve kapalinu vyzkoušet na spodní či zadní straně čalounění (co nelze vidět) abyste se ujistili, že látku neznehodnotíte.

Vždy líh zřeďte s vodou, nikdy jej nepoužívejte čistý.

Lepidlo a tvrdé zaschlé skvrny nikdy neodstraňujte nehtem nebo ostrým předmětem.